Żywność bezglutenowa dla każdego

Od kilku lat toczy się dyskusja, czy gluten jest szkodliwy dla człowieka. Wielu celebrytów i blogerów uważa, że tak, jednak eksperci wskazują, że żywność z glutenem szkodzi jedynie osobom cierpiącym na celiakię i choroby przewodu pokarmowego. Niemniej, po żywność bezglutenową sięga coraz więcej osób.

Żywność bezglutenowa jest produkowana ze zdrowych, ekologicznych składników, wśród których nie znajdzie się szkodliwego białka. Gluten jest obecny w wielu zbożach, jednak nie ma go choćby w kukurydzy i ryżu. „Bezglutenowcy” mogą bez przeszkód zajadać się chlebem kukurydzianym, kaszą jaglaną czy też ryżowymi plackami. Można je przyrządzać w domu, jednak w zabieganych czasach mało kto ma na to ochotę i czas, zwłaszcza, że produkty spożywcze bez glutenu można znaleźć w wielu sklepach. Są one dostępne zarówno w hipermarketach, jak i w sklepach ze zdrową żywnością lub w osiedlowych spożywczakach. Niekiedy można je znaleźć również w dyskontach, dzięki czemu ich zakup nie stanowi obciążenia dla domowego budżetu.

 

Mam na imię Zachary i chciałbym na tym blogu zamieszczać wpisy na temat kuchni. Jest to nieodzowna rzecz w życiu każdego człowieka, dlatego mam nadzieję, że temat będzie dla ciebie interesujący!