Dziecko w teatrze

Dziecko w teatrze

     Kiedy myślimy o naszym dziecku w teatrze, od razy zakładamy, że jest jeszcze za małe, nie wysiedzi na przedstawieniu, będzie się bało, nie zrozumie, będzie się źle zachowywać… Nic bardziej mylnego, jest to dla Nich ciekawe, wielkie przeżycie i warto oswajać dziecko ze sztuką jak najwcześniej. Pamiętajmy, że teatr m.in. uczy dzieci szacunku dla sztuki, rozwija wrażliwość i oswaja z pojęciami dobra i zła. Obecnie w większości większych miast są teatry dla dzieci i Łodzi dla przykładu mamy:
- Teatr Lalek Arlekin mieści się w budynku u zbiegu ulic Wólczańskiej i al. 1 Maja;
- Teatr Pinokio – mieści się przy ulicy Kopernika 16
- Baśniowa Kawiarenka – jak sama nazwa wskazuje jest to kawiarnia, teatr i księgarnia stworzona specjalnie dla najmłodszych.
     Pamiętajmy tylko, że zanim zakupimy bilet najpierw warto wejść na stronę danego teatru, żeby dowiedzieć się od jakiego wieku jest dana sztuka, o czym jest. Znamy przecież swoje dziecko, znamy jego zainteresowania i możemy przypuszczać jaka sztuka może wzbudzić Jego zainteresowanie. Nie powinniśmy tłumić spontanicznych zachowań maluchów, piski radości czy pomruki grozy są jak najbardziej normalne i uzasadnione. Dzieci dają w ten sposób upust swoim emocjom, a aktorzy mają satysfakcję z dobrzej wykonanej pracy.
     Na naszej stronie zamieszczamy kalendarz najbliższych wydarzeń dla najmłodszych, serdecznie zapraszamy: http://imprezy-maja.pl/kalendarz-imprez-lodz
Zachęcamy Was do zabierania Waszych pociech do teatru, jest to także wspaniała okazja do spędzenia wspólnie czasu

Strona imprezy-maja.pl używa plików cookies. Możecie Państwo w każdej chwili zmienić ustawienia cookie swojej przeglądarki. Więcej informacji w naszej Polityce prywatności. Zamknij (×)